YTÜ, Davutpaşa Kampüsü - Teknopark C1-109

DYNAMICS CRM

Microsoft Dynamics CRM, şirketlerin müşterileri ile gerçekleştirdikleri ilk görüşmeden, satış sonrası hizmetlerine kadar organizasyon içinde ve iş ortakları ile olan tüm iş süreçlerini yönetmeyi, farklı açılardan her detayı görebilmeyi sağlayan, tam entegre Müşteri İlişkileri Yönetimi çözümüdür. Microsoft Dynamics CRM, sürekli artan ve çeşitlenen müşteri taleplerini karşılamak, müşterilere sunulan hizmetin kalitesini artırmak ve müşteri memnuniyetini yükseltmek için ihtiyaç duyulacak tüm araçları sunar. Microsoft Dynamics CRM, sadece müşteri etkileşimlerini izlemekten çok daha fazlasını sağlar. CRM, rutin görevleri otomatikleştirerek ve en iyi uygulamaları standartlaştırarak, kuruluşların faaliyetlerini optimum düzeye çıkarmasına da yardımcı olur. Microsoft Dynamics CRM ile kurumlar kendi kurumsal hafızalarını oluşturarak, müşterilerini daha yakından tanımakta, ürün ve hizmet kalitelerini arttırmaktadır.

XRM

Microsoft Dynamics CRM, Microsoft teknoloji platformunun birlikte daha da iyi çalışmasını sağlamak için gücünü ve etkinliğini daha da arttıran eksiksiz bir pazarlama, satış ve hizmet paketidir. Microsoft Dynamics CRM, esnek altyapısı sayesinde şirketlerin sadece müşterilerini yönettiği bir uygulama olarak kalmayıp Anything Relationship Management (XRM) olarak düşünülebilir. XRM Genişletilmiş İlişki Yönetimi, esnek ve güçlü tüm iş ihtiyaçlarınızı karşılayan uygulama platformudur. Tedarikçi Yönetimi, Envanter Yönetimi, Proje Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Üye Yönetimi gibi daha bir çok ihtiyaçta konumlandırılabilecek doğru bir üründür.

MıCROSOFT OFFıCE ENTEGRASYONU

Microsoft Dynamics CRM ürünü Microsoft’un diğer ürünlerine benzer kullanım şekli ve arayüzü ile kullanıcıların kolayca adapte olabildiği bir uygulamadır. Microsoft Dynamics CRM’in tüm Office ürünleri ile olan entegrasyonu sayesinde kullanıcılar günlük Excel, Word ve Outlook kullanımlarının içinde CRM’i de kullanmaya devam edecektir. Microsoft Dynamics CRM’in bu özelliği sayesinde kullanıcıların eğitim süreleri ve maliyetleri oldukça düşük olmaktadır. Daha fazla bilgi için Microsoft Dynamics CRM Türkiye sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bütün bunlar göz önüne alındığında CRM’in kurumlardaki stratejisi şöyle özetlenebilir:

1

Mevcut müşterilere odaklanma

2

Gelir fırsatlarını maksimuma çıkarma

3

Daha az kaynakla daha fazlasını gerçekleştirme

4

Operasyonel maliyetleri düşürme

5

Mevcut BT varlıklarını optimum hale getirme

Sonuç olarak CRM, günümüz ekonomisinde son derece kritik olan operasyonel verimliliği artırırken, kuruluşların müşteri edinme, yönetme, hizmet sunma ve değer kazanma yöntemlerini daha iyi hale getirir.